برند های معتبر جرثقیل سازی دنیا
امروزه در صنعت جرثقیل سازی شرکت های بزرگ دنیا حرف های زیادی برای گفتن دارن و با استفاده از علم و تکنولوژی روز پیش رفت های بسیاری در این زمینه حاصل شده است،  چندین سال گذشته در عرصه ساخت بالابر و جرثقیل های سقفی شرکت های محدودی فعالیت می کرده و استعمار تولید بالابر و قطعات یدکی بالابر را نیز بر عهده داشتند ، در دوره تحریم های همه جانبه علیه ایران و صنعت گران این آب و خاک مهندسین ما امروزه موفق به بومی سازی بیش از 70 در صد قطعات بالابر های بلغاری و آلمانی شده ایم و برای صنعت گران خود که نمی توانند با هزینه زیادی بالابر را تعویض کنند ویا بالابر نو تهییه کنند خدمات رسانی کنیم ، در حال حاضر متخصصین ما به صورت شبانه روزی برای تعمیرات تخصصی انواع بالابر ها و تامین قطعات یدکی بالابر های صنتعی مانند دماگ آلمان، پودم بلغارستان، استریت انگلستان و غیره فعالیت کرده و صنعت گران را همراهی می کنند.

 

کنه کرین KONECRANE  
شرکت kone یک شرکت فنی و مهندسی فنلاندی است، واژه کونه در زبان فلاندی به معنی دستگاه است و crane نیز به معنی جرثقیل می باشد.این شرکت در سال 1910 میلادی  یعنی در سال های 1289 هجری شمسی  تاسیس شده است ، هدف این شرکت تولید بالابر های آسانسوری بوده و در سال های بعد تر شروع به تولید پلهای برقی نیز می کند ، دفتر فروش مرکزی شرکت کنه در شهر اسپو فلاند قرار دارد و در سال های بعد تر این شرکت شروع به ساخت بالابر های صنعتی و تجهیزات جابه جایی مواد کرده  و فعالیت خود را سطح جهانی گسترش داده است در حال حاضر برند konecrane شرکت زیر مجموعه شرکت کونه بوده و در راستای ساخت بالابر های صنعتی و جرثقیل های صنعتی  فعالیت کرده و چهارمین تولید کننده برتر ساخت بالابر می باشد ، در حال حاضر شرکت جرثقیل سازی کونه کرین دارای هشتصد شعبه و مراکز خدمات پس از فروش در سرتاسر دنیا می باشد .
شرکت کونه در سال 1924 میلادی توسط یک خانواده فنلاندی به نام هرلین خریداری شد او در سال های متوالی با طراحی پروژهای جا به جایی مواد و طراحی بالابر ها توسط تیم حرفه ای فعالیت خود را گسترش داد در حال حاضر مدیر عامل این مجموعه شخصی به نام آنتی  هرلین می باشد 

 

 دماگ DEMAG
یکی دیگر از شرکت های مطرح جرثقیل سازی در سطح جهانی شرکت دماگ آلمان بوده است که در ایران نیز بالابر های زنجیری و سیم بکسلی آن پرطرفدار می باشد این شرکت در سال  1910 میلادی و 1328 هجری شمسی در آلمان در شهری به نام دوسلدروف تاسیس گردید. او فعالیت خود را برا طراحی و ساخت جرثقیل های موبایل شروع کرد و در این زمینه نیر پیشفرت شایانی داشت این فعالیت با گسترش پیدا کردن و ساخت انواع لیفتراک و جرثقیل های بوم خشک ادامه پیدا کرده و شرکت دماگ گسترش پیدا کرد تا به طراحی و ساخت اولین بالابر خود رسید این شرکت در حال حاضر دارای 19 دفتر و نماینده رسمی در 60 کشور مختلف می باشد و محصولات آن در شرکت ما نیز پرطرفدار بوده و بسیاری از مصرف کنندگان بالابر های استوک دماگ را به بالابرهای کارنکرده ترجیح می دهند زیرا که از کیفیت و قیمت مناسبی بهردار می باشد .
بالابر های دماگ از کیفیت و عمر مفید بالایی برخوردار هستند ، بالابر های این شرکت تنوع بسیار زیادی نسبت به شرکت های رقیب دارند که باعث این می شود که این برند جزو انتخاب مصرف کنندها قرار گیرد، تنوع در تناژ و ارتفاع بالابری نسبت به استاندارد جهانی بالابر ها و قیمت مناسبت راز موفقیت این شرکت می باشد. شرکت دماگ بالابر های زنجیری ، سیم بکسلی ، برقی ، دستی  از 250 کیلوگرم تا ظرفیت 100 تن تولید می کند. قطعات یدکی بالابر های دماگ  در شرکت وزنه گستر آریا مو جود و متخصصین ما در تعمیرات آن نیز شما مصرف کندهای عزیز را همراهی می کنند.

پودم PODEM
شرکت پودم توسط دولت بلغارستان  در یکم آوریل سال 1961 در بلغارستان برای تامین صنایع جرثقیل در کلیه کشورهای اروپای شرقی و اتحاد جماهیر شوروی سابق با بالابرهای سیم بکسلی ایجاد شد. و در سال های 1971 فعالیت خود را گسترش داد و توزیع بالابر های خود را در چهل کشور در سراسر جهان از جمله اروپای غربی، خاورمیانه ، آسیا ، افریقا و آمریکای لاتین شروع کرد. فعالیت شرکت پودم در طی سال ها 1975 به رونق رسید و این شرکت برندهای مختلفی را به صورت زیر مجموعه شرکت پودم ایجاد کرد از جمله آن ها می توان به شرکت های بالکانکار و بالکان اسکو اشاره کرد. این شرکت موفق در سال 1976 بزرگ ترین تولید کننده بالابر در تمام جهان شد و موفق به تولید ارسال یک ملیون دستگاه شد این شرکت در سال 1991 فعالیت خود برای ساخت بالابر های با گروه کاری بالا و ظرفیت های بالای 50 تن شروع کرد .
در سال 1999 شرکت پودم کاملا تبدیل به یک شرکت خصوصی شد. و تنها نام تجاری پودم را شروع به تبلیغ کرد در سال 2002 این شرکت نام تجاری PODEMCRANE را به زیر مجموعه خود اضافه کرد در سال 2010 نیز این شرکت دفاتر و شعبه های مرکزی خود را در روسیه ، صربستان و شهر های دیگر تاسیس کرد و بار دیگر فعالیت خود را گسترش داد. بالابر های این شرکت بسیار پرطرفدار بوده و قطعات یدکی آن نیز در بازار ایران موجود می باشد و همچنان به علت قیمت پایین تر نسبت به بقیه برنده ها پر استقبال می باشد.

 

ورلند VERlINDE
شرکت ورلند در سال 1858 توسط نیروی دریایی و مهندسی ارتش فرانسه تاسیس شده و هدف از آن ساخت تولید انواع بالابر صنعتی به صورت دستی و ساده می باشد. در سال 1918 میلادی تولیدات این شرکت انبوه شده و در بازار فرانسه بی رقیب بود ، و لقت پیشرو ترین تولید کننده و صادر کنده تجهیزات جابجایی و انتقال تجهیزات فرانسه رو از سمت صنعت گران فرانسه رو گرفت.
بالابر های این شرکت در تناژ های متفاوت به بازار ایران در دوره محدود وارد شده است. طراحی و سبک خاص این بالابر ها باعث آن شده است که بسیاری از متخصصین و تعمیرکنان بالابر ها قادر به تعمییر این نوع بالابر نمی باشند. اما امروزه شرکت وزنه گستر آریا با بهره بری از  مهندسین و تعمییر کنان حرفه ای  قادر به تعمییرات تخصصی این برند می باشد.

 استریت STREET            
شرکت استریت از سال 1946 توسط پیتر استریت با هدف تولید و ساخت اجزا جا به جایی مواد  تاسیس شد. این شرکن به طور پیوسته رشد کرده و به بزرگ ترین تولید کننده جرثقیل سقی بریتانیا و تنها تولید کننده بالابر سیم بکسلی با حجم و تناژ بالا تبدیل شد، پیتر استریت درسال 1921 متولد شد و به عنوان یک مهندس انتخاب شد. او از کودکی برای کارهای مکانیکی علاقه و ذوق داشت او در جنگ جهانی دوم به کشور خود خدمت کرده و  در بسیاری از رویداد ها حامی و کمک کننده مهندسین کشور خود بود و در طی سالها شروع به کار در فولاد انگلیس کرده بود در این شرکت پیتر مشغول به تعمیرات بالابرها شد  تا زمانی که خود به فکر طراحی یک بالابر افتاد و شرکت STREET  را تاسیس کرد .
شرکت استریت در سال 1980 بیش از 50 درصد از بازار انگلستان را برای بالابر های خود اختصاص داد، استریت با تغیرات در طراحی و بالا بردن راندمان جرثقیل های خود موفق به تولید بالابر های ZX شد. کمپانی جرثقیل سازی استریت در حال حاضر بیش از هشتاد شریک و نمایینده در سرتاسر جهان دارد. بالابر های استریت همچنان در ایران وارد و تعمیرات و تامین قطعاتش توسط وزنه گستر آریا انجام می شود.

اشتال ESHTAL
شرکت اشتال در سال 1876 توسط شخص رافائل اشتال در آلمان تاسیس شد، هدف از تاسیس شرکت مهندسی اشتال فراهم کردن امکانات جابجایی مواد و تجهیزات ضد انفجار بود. پس از گذشت چندین سال بالاخره در سال 1995 این شرکت موفق به طراحی و ساخت بالابر های ضد انفجار شد و پس از انجام آزمایش های پی در پی در شرایط متفاوت موفق به اخذ استاندارد و ایزو های اروپایی شد. روند طراحی و ساخت بالابر های اشتال در طی سال های 2002 و 2003 دچار مشکل شده و فروش این شرکت با مشکل مواجه شد.
در سال 2005 بخش سهام  تجهیزات جابه جایی مواد شرکت اشتال توسط غول فلاندی شرکت کونه کرین خریداری شده و بخش اعظم فروش این شرکت در انحصار کونه کرین می باشد. در حال حاضر سهام دار اصلی این شرکت یم شرکت امریکایی به  نام مک کینون می باشد و دفتر مرکزی آن در شهر کونزلسائو در ایابات اشتوتگارد آلمان است. بالابرهای اشتال در بازار ایران همچنان پرطرفدار و خرید و فروش می شود، قطعات یدکی بالابر های اشتال در شرکت وزنه گستر آریا موجود و تعمیر کاران ما قادر به انجام تعمیرات صفر تا صد می باشد.

 

چی اچ GH

شرکت GH به عنوان یک گروه صنعتی در سال 1958 میلادی در اسپانیا تاسیس شد و برای ساخت و طراحی تجهیزات بالابری خود را آماده کرد، از آن زمان تولید بالابر ها و جرثقیل های این شرکت  در بیش از هفتاد کشور جهان در حال گسترش است، با توجه به رشد روزافزون بازار امارات متحده عربی و به طور کلی کشورهای خلیج فارس ار در دست گرفت، در طی بازه سال های 1390 تا 1395 بالابر های این شرکت وارد بازار ایران شد. این شرکت موفق به ساخت جرثقیل های خاص مانند جرثقیل های دریایی، جرثقیل های گانتری و غیره کرد.
در طی سال ها گذشته بالابر های این شرکت به بازار ایران راه پیدا کرده و مورد استقبال مردم نیز قرار گرقت، اما با وجود تحریم ها بر علیه ایران روند واردات این بالابر نیز به مشکل برخورد اما ما مفتخریم که امروزه تمامی کارهای تعمیرات و تامین قطعات یدکی بالابر های این شرکت را به صورت حرفه ای  توسط تیم وزنه گستر آریا صورت می گیرد

کیتو KITO
شرکت کیتو در سال 1932 به عنوان یک کارخانه کوچک در ژاپن شروع به کارکرد. شرکت کیتو اولین شرکت در ژاپن بود که پس از جنگ جهانی دوم موفق به تولید بالابر برقی شد. پا پیشرفت این شرکت در زمینه نولید بالابرهای برقی کیتو وارد بازار جهانی شد و پاسخگو نیاز های اکثر کشور های آسیایی می باشد. با وجود تحریم ها در بازار های جهانی و رکود در ژاپن، کیتو موفق به ثابت نگهداشتن کیفیت و قیمت در بازار شد.
در سال 1990 فعالیت های خارج از کشور این شرکت گسترش یافته و بالابرهای خودرا به ایالات متحده و کشور های حوزه خلیج فارس و چین صادر کرده،شعار کیتو اطمینان و اعتقاد است. بالابرهای کیتو در سال جاری همچنان وارد ایران می شود. و از کیفیت های بالایی برخوردار است امروزه قیمت بالابرهای کیتو بسیار زیاد است و مصرف کنندگان به سمت برند های چینی مشابه مانند TXK،VIGOUR،BERIMA و غیره روی میاورند